Kaffekanna, silver, Gustaf Möllenborg, Stockholm 1889
Slät med godronnerade partier, uppsvängd hänkel och pip, lock med gångjärn samt avslutande lockknopp. Kanna och lock med stämplar. Höjd 19,5 cm, vikt 458 gram.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.