Bordspendyl, Bulle Patent, 1900-talets första hälft.

Mässing och svärtat trä. Urtavlan märkt Bulle Patent. Kupa av slipat glas. Höjd 37 cm.

Ej funktionstestad. Ej genomgången. Batteri saknas. Minimala nagg.

Utropspris
2 500 SEK