Matta, Smyrna, sannolikt semiantik, 425 x342 cm.

Ljusröd botten med spaljémönster, blommor och palmetter.

Ställvis omfattande slitage. Smutsig. Fläckar.

Proveniens

Enligt uppgift stora Kålltorp Västergötland, familjen Kuylenstierna därefter i arv.

Klubbat pris
7 902
697
728
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (16 bud)
22 apr 17:10
7 902 SEK
22 apr 17:10
7 702 SEK
22 apr 15:58
6 600 SEK
22 apr 15:58
6 400 SEK
22 apr 15:57
6 200 SEK
22 apr 15:57
6 000 SEK
22 apr 15:57
5 800 SEK
22 apr 15:57
5 600 SEK
21 apr 19:12
5 200 SEK
21 apr 19:12
5 000 SEK
20 apr 9:21
4 600 SEK
20 apr 9:21
4 400 SEK
19 apr 12:55
4 200 SEK
17 apr 21:31
4 000 SEK
17 apr 15:53
2 000 SEK
15 apr 20:07
500 SEK
Jan Ekman
Jan Ekman
+46 (0)70 267 09 23