Bertrand Dorny, "La seine à Villene".
Signerad Dorny. Daterad 1959 a tergo. Duk 74 x 54,5 cm.
Smärre ytslitage. Smärre fläckar. Smärre färgbortfall efter ramen i målningens nedre del. Duk och spännram något lös från ramen.
Findlay Galleries, New York.