Ring 18K vitguld med runda gammalslipade diamanter, G. Dahlgren & Co Malmö 1955
Den större diamanten ca 1,00 ct, de två mindre ca 0,20 ct styck, diamanter totalt ca 1,88 ct, infattning mäter 20,2x14,7x7 mm, ringstorlek ca 18/56,5, vikt ca 9,5 gram
Smärre repor på guldet. Diamanterna med smärre nagg synliga i mikroskop.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.