Sockerskin, silver, London, England, omkring år 1800
Oidentifierad mästarstämpel. Invändig förgyllning. Rektangulär rundad form på kulfötter, bukig delvis godronnerad, med hänklar och kulfötter, lockets knopp i form av orm. Höjd 13, bredd 19 cm. Vikt 626 gram.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.