K Anderson, karott med lock, silver, Stockholm 1920
Rund på tassfötter, avtagbart handtag i ebenholts, lock med välvd mitt och avlutande knopp. Diameter 19,5, höjd 7,5 cm. Längd med handtag 33 cm. Vikt utan handtag 732 gram.
Smärre bucklor, repor och slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.