Ljusstakar, ett par, empirstil, 1800-talets andra hälft.

Förgylld brons. Urnformad ljushållare. Rikligt dekorerad. Rund fotplatta. Höjd 26 cm.

Manchetterna saknas. Smärre buckla. Märken.

Utropspris
250 EUR