Vilhelm Bjerke-Petersen, bok, "Konkret konst"
Skinnband med upphöjd rygg, fyra litografier signerade och numrerade Olle Baertling, Olle Bonniér, Karl-Axel Pehrson och Vilhelm Bjerke Petersen 86/250, Rabén & Sjöberg 1956, Meijels bokindustri, Halmstad 1956, 28x20 cm
Blekt band med smärre fläckar och mindre skador.