Halsband 18K guld samt olika fasetterade ädelstenar, sannolikt H.Stern.
Ädelstenar fasetterade i olika storlekar och former, bland annat turmaliner, ametister, citriner och akvamariner, märkt "RJ139", längd 83,5 cm, vikt ca 66,5 gram
Repor.
Proveniens
Köpt i H.Sterns butik på Frankfurts flygplats under 1900-talets andra hälft.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.