'Planiglobii Terrestris Mappa Universalis - Mappe Monde', blad ca 49 x 57,5 cm.
Åldersrelaterat slitage. Sedvanligt mittveck. Smärre fläckar och missfärgningar. På baksidan lagningar / förstärkningar. Två mindre revor i marginalen, överkant höger.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.