Armband och ring i 14K guld med färgväxlande syntetiska safirer, armbandets stenar diameter 15,5 mm, infattningens höjd 10 mm, armbandets längd 18,3 cm, ringens infattning mäter 16,3x12,3x8,5 mm, ringstorlek ca 17,5/55, brosch av 8K guld med fasettslipat glas, 26x22x8 mm, total vikt 33,4 gram
Smärre repor. Smärre nagg.