PARTI SMYCKEN, 4 st, 18K guld, 1800-1900-tal. Totalvikt 13 g.
3 ringar varav en sk syring med emaljdekor i nyrokoko, ring med diamanter samt ring med opal. Brosch i nyrokoko, rocailleform med hängande kläpp. Berlock i gulddoublé medföljer.
Slitage, skador, stenar saknas.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.