Collier, tvåradigt med doserade pärlor med lås i 18K guld med sex gammalslipade diamanter
Lås med diamanter 18K guld och silver, stämplad EAT, (E Thomassons) Stockholm 1957. Diamanter totalt ca 1 ct. Pärlor ca 3 - 7 mm. Längd ca 38 cm. Magnetlås.
Slitage. Omarbetad.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.