Tiffany & Co, örhängen ett par 950 platina samt runda briljantslipade diamanter
Diamanter ca 1,04 ct totalt, färg och klarhet ca G-H/VS2, infattning mäter 6,9x5 mm, båda diamanterna laserinskriberade med serienummer, stiften stämplade "C T&Co pt 950", bakstycken stämplade "C Tiffany&Co. Pt950", vikt ca 3,50 gram
Små kantnagg på rondisterna synligt i mikroskop. Smärre repor på platinan.