Hänge, vitguld med tanzanit och små briljantslipade diamanter.
18K vitguld. Diamanter totalt ca 0,18 ct. Tanzanit ca 7 x 5 mm. Hänge mått utan ögla ca 10 x 8 mm. Längd kedja ca 44 cm. Vikt 2,3 gram. Medföljande JGI report.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.