Harpälsglasyr i blå toner och inslag av engelskt rött. Sfärisk korpus med avsmalnande fot respektive rund form med indragen hals. Märkta med årsbokstav J. Signerade Friberg och med studiohanden. Höjd 11 respektive 10 cm.
Slitage. Smärre repor. Glasyrmistor.