Diamanter ca 0,21 ct, infattning 10,5x4,5x4 mm, stämplad Häggströms Guldsmeds Ab Visby, storlek 20,75/65, vikt ca 4,51 gram
Repor på ringskenan. Nagg på en diamant.
Enl. uppgift från säljare är ringen modell nr 57, designad av Siegfrid Egger, inköpt hos Jovenia Juveler 1985