1940-tal. Röd botten med stor polykrom medaljong, hörnornament och stiliserade palmetter samt blomrankor. Röd huvudbård med stiliserade palmett-, blom- och bladrankor.
Obetydligt ytslitage. .
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.