Svärdsbajonett Flottan 1853/56 Enfiled, läderbalja med hänge för skärp, längd utan balja 71 cm.
Bajonett 1874 Fankrike, längd utan balja 64 cm.
Bajonett Gras 1866 med metallbalja, längd utan balja 70 cm.
Tre st franska bajonetter M 1866 chassepot, längd 70 cm.
Bruksslitage. Repor.
Medföljer displayställ i plexi