FICKUR MED KEDJA, guld 18K, boetten stämplad Sheffield 1896. Kedjans vikt 20 gram.

Floral dekor på boett och urtavla, Diam 4. Kedjan av typen ärtlänk, l 30. Urnyckel med infattade halvädelstenar av bla karneol, h 3,5.

Slitage, repor. Löst glas.

Utropspris
6 000 SEK