23K guld. Signetring med graverad karneol med vapensköld samt monogram BAM. Ca 14 x 12 mm. Stämplad Sverige 1921 Wallin Storlek ca 19,/59,5. Vikt 8,5 gram. invändig gravyr, årtal.
Åldersrelaterat slitage. Ringskena ej helt rund, bucklor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.