Fanerad med björk. Dekor av svärtade kolonner. Tre lådor, varav den övre med nedfällbar klaff samt bakomliggande skrivinredning. Bredd 100, djup 45, höjd 97 cm. Nyckel finns.
Slitage. Torrsprickor. Repor. Senare lås samt nyckelskyltar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.