BORDSPENDYL , Ny Louis XVI. med glaskupa. Sent 1800-tal.
Förgylld metall. Runt emaljerat urhus och dekorerat med bilder på porslin av kärlekspar. H 56. Uppdragsnyckel och pendel finns. Svärtad träsockel och glaskupa ingår.
Spricka i glaskupa.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.