Sk Bornholmerur, vitmålat med bronserad dekor av bla lagerkransar och girlander. Krönande dekorgaller. Mässingsurtavla med dekor av vikingaskepp. H 204. Pendel och lod medföljer.
Slitage, sprickor, skador. Senare bemålning.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.