Kromad metall. Urverksdrivna. Jaguar XK 120, Mercedes Benz 300, Opel Kapitän 555 samt en Buick 405. Längd 13-15 cm. Nyckel finns.
Två med fungerande urverk. En saknar urverk. En med ej fungerande urverk. Slitage. Skador.