Bland annat tre stycken smurfhus, flertal smurfar i originalförpackning, supersmurfar med tillbehör, smurfpussel, jubileumsset med rockband med mera. Sex stycken Tintin bilar i originalförpackning medföljer. Höjd ca 5-20 cm.
Slitage och färgbortfall. Smärre skador. Vissa föremål saknar delar och tillbehör.