Millenium Falcon i brittisk Palitoy-kartong. Kartongen med prislappar från Hamleys, London samt "British Airways Stockholm 354702". Skeppets längd ca 50 cm.
Intruktionsbroschyr samt jedi training ball saknas. Kanontornet med skada. Kartongen med smärre pappersskador och slitage. Delar av en flärp saknas.