Svart skinn med guld- och patinerade nitar. Framtill hjärtformat märke märkt "GUCCI". Fodrad i svart monogrammönstrad acetat, en mindre ficka. Etikettmärkt "GUCCI made in spain". 25 x 15 x 6 cm. Dustbag medföljer
Obetydligt slitage.