Svart skinn med beslag i guldfärgad metall. Baksidan i brunt skinn. Stämpelmärkt "HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE". På ett av beslagen märkt "HERMÈS PARIS". Artisanstämplat med inramat "T". Enligt märkning storlek 80. Längd ca 78-84 cm.
Obetydligt slitage.
Ask medföljer.