Grått skinn med gråa stickningar, silverfärgad metall beslag. Spänne i front märkt "Ferragamo". Fodrad i brun canvas, invändigt tre fack varav ett med dragkedja och ett för mobil. Stämpelmärkt "Salvatore Ferragamo MADE IN ITALY" samt numrerad. 45 x 30 x 6 cm.
Obetydligt bruksslitage, enstaka fläck.