Urtavla dold bak öppningsbar nit, vit urtavla med guldfärgad index, märkt "HERMÈS PARIS". Svart skinnarmband med guldfärgade nitar. Boett märkt med logo samt HERMÈS, "WATERRESISTANT - SWISS 587366". Diam ca 22 mm.
Slitage och boett med nagg. Ej funktionstestad.
Ask samt certificat medföljer.