Påsmodell i mörkblått skinn. Beslag i guldfärgad metall, ringar märkta "GUCCI". Handtag i bambu. Fodrad i svart, invändigt ett fack med dragkedja. Stämpelmärkt "GUCCI MADE IN ITALY" samt numrerad. Axelrem medföljer. 23 x 29 x 14,5.
Smärre slitage. Foder med slitage.