Svart quiltat lammskinn, guldfärgad länk med tvinnat skinnband. Logogprytt lås i form av CC, märkt "CHANEL PARIS". Fack baktill med dragkedja. Dekor av guldfärgade metallkulor. Invändigt fodrad med svart siden tyg, två fack med dragkedjor. Stämpelmärkt "CHANEL MADE IN ITALY", numrerad. 36 x 33 x 10 cm.
Smärre slitage.
Dustbag medföljer.