Beige quiltat skinn, fodrad med beige skinn. Guldfärgad länk med tvinnad skinnrem. Guldfärgat metall lås med monogram, artisan stämplad, lås märkt invändigt "Chanel" "Made in France". Stämpelmärkt "CHANEL" samt numrerad. Invändigt två fickor varav en med dragkedja. Ett ytterfack. 29 x 19 x 9 cm.
Slitage.
Dustbag medföljer.