Vintage & Jewellery S198

Ändringar

Nr.FöremålÄndringar
30HÄNGE, briljantslipad diamant, ca 1.20 ct.Ca 1.20 ct.
190RING, cushionslipad diamant, ca 0.85 ct.Cushionslipad.
417HERMÈS, scarf, "Aux champs".Withdrawn
472HERMÈS, mössa 2000-tal.Obetydligt slitage.
582LOUIS VUITTON, handväska, "Trouville" 1990-tal.Korrekt modell är Trouville, lillasyster till Beauville

Tillkomna föremål

Nr.Föremål
710AAFTONKAPPA, Budapest/Wien tidigt 1900-tal.

Utdragna föremål

Nr.
31
89
96
102
138
145
149
150
151
152
153
180
233
234
250
273
307
363
573
574
585
600
671
708
713
719

Föremål med exportförbud

Det finns inga föremål med exportförbud.

Föremål med införselmoms

Det finns inga föremål med införselmoms.