710A
254230

AFTONKAPPA, Budapest/Wien tidigt 1900-tal.

Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
190 - 237 EUR
217 - 271 USD
Klubbat pris
1 800 SEK

Svart sammet översållad med dekor av glaspärlor i blommönster. Helfodrad. Rygglängd mittbak 100 cm, ärmlängd 41 cm.

Smärre slitage och smärre bortfall av pärlor. Fåll har släppt.