661
257160

FRANK USHER, cocktailklänning, 1970-tal.

Utropspris
1 200 - 1 500 SEK
107 - 134 EUR
114 - 142 USD
Klubbat pris

Svart spets med svart underklänning i siden. Lång ärm avslutad med sidenband. Dragkedja i rygg. Enligt märkning storlek 14 (motsvarar ung dagens storlek 38). Etikettmärkt: "Frank Usher LONDON MADE IN ENGLAND", "Nordiska Kompaniet IMP. STOCKHOLM". Rygglängd mitt bak 90, bystvidd 84, ärmlängd 40 cm.

Obetydligt slitage.

Inköpt på NK Stockholm.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?