Treradigt collier, 1960-tal, med dekorativa pärlor samt spänne med dekorativa pärlor. Märkt "Chr Dior 60". Längd ca 40 cm. Halsband med glaspärlor i två olika färger, 1960-tal, märkt "Christian Dior 1960". Längd ca 38 cm.
Obetydligt slitage.
En originalask medföljer, ett omärkt armband medföljer