95
218485

BORDSPENDYL. Frankrike 1830-40-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 707 EUR
546 - 729 USD
Klubbat pris
13 500 SEK

Förgylld och försilvrad brons och mässing. Urhus i form av klippa på rikt dekorerat postament med egyptiserande dekor. Krönande orientalisk krigare till häst. Höjd 52, bredd 36 cm. Pendel medföljer.

Färsilvring ställvis sliten.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

511. Vivianna Torun Bülow-Hübe, collier, silver, Stockholm 1951.
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
Budhistorik
12 000

ditt bud
11 000

ditt bud
10 000

ditt bud
8 500

ditt bud
Fair warning
Fair warning
Fair warning
8 000

ditt bud
7 500

ditt bud
7 000

ditt bud
6 500

ditt bud
6 000

ditt bud
5 500

ditt bud
5 000

ditt bud
4 500

ditt bud
Aktuellt bud:
12 000 SEK