205724

SKÅLFAT, porslin. Ming. Swatow.

Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
262 - 436 EUR
274 - 456 USD
Klubbat pris
2 000 SEK

Runt med heltäckande dekor i blått mot beige fond av Fenixfågel bland crysanthemum. Diam 38,5 cm.

Slitage. Kantlagning. Glasyrmistor.