328
224700

BYRÅ. Frankrike, Louis XV-stil. 1800-tal.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
883 - 1 060 EUR
921 - 1 110 USD
Klubbat pris

Fanerad med rosenträ. Gallerkant av mässing. Skiva av vit marmor. Tre lådor. Märkt i lådbotten "I TUART". L 44, B 30, H 72 cm. Nyckel finns.

Omarbetad, kompletterad. Skivan lagad, fanerskador.

Tilläggslista

Låset i mittlådan kärvar något