135
217923

SPEGEL, rokoko, 1700-talets andra hälft.

Utropspris
5 000 - 4 000 SEK
447 - 357 EUR
474 - 379 USD
Klubbat pris
7 000 SEK

Förgylld och bronserad. Pastellagedekor med blomsterslingor. Uppsvängt krön med snäckdekor. Fasetterat glas. Höjd 73 cm.

Smärre dekorskador. Senare glas. Delvis senare förgyllning. Bakstycke saknas.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?