1385
222993

LOUIS VUITTON, koffert, 1900-talets första hälft

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
707 - 883 EUR
729 - 911 USD
Klubbat pris
30 000 SEK
Johanna Fock
Johanna Fock
Specialist Fashion
+46 (0)708 92 19 74

Brunt läder, kvadratisk modell med nitar och läderband. Handtag på locket. märkt "L VUITTON" samt metallknäppning framtill märkt "Louis Vuitton" Rester av diverse adressetiketter. Fodrad med beige canvas samt sammet. Etikettmärkt invändigt "1. RUE SCRIBE PARIS LOUIS VUITTON LILLE 34 RUE FAIDHERBE NICE 4. JARDIN PUBLIC 149. NEW BOND ST. LONDON", "166225". 39,5 x 41,5 cm.

Slitage, skrapmärken

Nyckel saknas

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

835. Axel Kargel, ”Vita husgavlar”.
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
50 000

ditt bud
48 000

ditt bud
46 000

ditt bud
Fair warning
Fair warning
Fair warning
44 000

ditt bud
42 000

ditt bud
40 000

ditt bud
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
Aktuellt bud:
50 000 SEK