89
208468

BOK, 3 vol. von Wright, M,W & F: SVENSKA FÅGLAR. Stockholm 1927-29.

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
353 - 441 EUR
368 - 460 USD
Klubbat pris
3 500 SEK

Bruna skinnband med guldsnitt. Nr 308 i numrerad upplaga till förmån för Verner von Heidenstams fond till skydd för Sveriges djurvärld. Säljes i befintligt skick. Mapp med ytterligare 10 litografier medföljer.

Ej genomgångna. Slitna ryggar.