610
197662

LJUSSTAKAR, ett par. Nyrokoko, 1800-talets andra hälft.

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
357 - 447 EUR
379 - 474 USD
Klubbat pris
3 800 SEK

Förgylld brons och mässing. Balusterformade på rund fot med rik plastisk dekor av snäckor, blommor, blad och insekter. Höjd 29 cm.

Slitage, senare delar.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?