607
207041

BORDSUR, empire. 1800-talets första hälft.

Utropspris
4 000 SEK
357 EUR
379 USD
Klubbat pris
5 500 SEK

förgylld brons. Rektangulär sockel på fyra fötter. Rund emaljerad urtavla. Dekor av Robinson Crusoe med parasoll och palmträd. Höjd 25 cm.

Skador, sprucken urtavla.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?