COUNTY CLOTHES OF CHELTENHAM, England, cocktailklänning, tidigt 1960-tal
Axelbandslös klänning i plisserad marinblå chiffong med sammetsrosettdetaljer på byst samt i midja. Underklänning i blått siden med flertal lager underkjolar. Dragkedja i rygg. Rygglängd 86, bystvidd ca 74, midjevidd ca 62 cm.
Smärre slitage.
×
Logga in
Kunde inte logga in