211
176793

LEJA, långklänning 1960-tal.

Utropspris
1 200 - 1 500 SEK
115 - 143 EUR
130 - 163 USD
Klubbat pris
4 000 SEK
LEJA, långklänning 1960-tal.

Gräddvit siden. Axelbandslös klänning med snäv kjol. Överdel samt del av kjol med applikation av spets och pärlor. Draperad midja med rosett. Dragkedja i rygg. Etikettmärkt: "Leja Stockholm import". Rygglängd 118, bystvidd ca 80, midjevidd ca 73 cm.

Slitage.