551
177089

SPEGEL. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 900 - 2 370 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
18 000 SEK

Förgylld och bronserad. Genombruten dekor i form av rocailler, blad och blommor. Ramverk med inlagt spegelglas. Höjd 129, bredd 52 cm.

Renoverad, anlupet glas.